Stine Karin Håtuft og Ida Konradsen jobber med spennende planer for Grimstad-sommeren 2026.Som følge av innsparinger avviklet Grimstad kommune det fysiske og bemannede turistkontoret i fjor høst. Der det tidligere var flere årsverk, er det i dag ingen ansatte knyttet til et fast turistkontor.
Stine Karin Håtuft begynte å jobbe i Grimstad kommune august 2024 og arbeider i dag som programleder for steds- og destinasjonsutvikling. Hun har blant annet hatt ansvaret for å utvikle en ny løsning for ivaretakelse og videreutvikling av arbeidsoppgavene som tidligere lå til turistkontoret. Dette gjelder særlig oppgaver som er viktige i sommerhalvåret.
– Både gjester og innbyggere skal oppleve at de får den informasjonen de trenger. I sommer tester vi flere løsninger for å spre informasjon og tilgjengeliggjøre opplevelser i Grimstad, sier hun.
Fire deler
Grimstad kommune har inngått et tettere samarbeid med Visit Sørlandet for å styrke synlighet, vertskap og informasjon om Grimstad i 2026, gjennom nettsidene til Visit Grimstad.
– I år er ikke Visit Grimstad bare én skranke, det er et system som møter gjestene flere steder, og der aktørene er en aktiv del av løsningen. Vi bygger nå satsingen vår i fire tydelige områder: sommervertskap i gjestehavna, oppdaterte turistinformasjonspunkter i byen og på overnattingssteder i Grimstad. Det blir mer synlighet på nett, samt mer jevnlig innholdsproduksjon i egne kanaler, forteller Stine Karin Håtuft.
Som en del av samarbeidet får Visit Sørlandet redaktøransvaret for Visit Grimstads nettsider. De jobber nå med å rydde nettsidene, de skal bidra til en bedre arrangementskalender, og bidra til direkte løsninger hvor man kan booke opplevelser. En av funksjonene som kommer er «Go to Hub», som er en salgskanal for næringen og en enkel bookingløsning for gjester og innbyggere å bruke.
Møtepunkt i gjestehavna
Grimstad kommune har inngått et tettere samarbeid med Visit Sørlandet. F.v. Selina-Jolin Beck (Visit Sørlandet), Stine Karin Håtuft (Grimstad kommune), Mona Konuralp (Visit Sørlandet) og Carina A. Bidne (Visit Sørlandet)De siste årene har drift av gjestehavna vært ute på anbud, og den har vært drevet av eksterne aktører. I år utlyste kommunen en konseptkonkurranse, som inneholdt to deler; drift av gjestehavn og drift av turistinformasjon. Det er Vetle Jørgensen og Emil Windegaard som har fått oppdraget med å drifte havna.
– Gjestehavna blir et viktig møtepunkt for sommergjester, båtgjester og besøkende i sentrum. Her blir det vertskap som kan gi gjester veiledning og informasjon på ett og samme sted i høysesongen. Vetle og Emil, som vant konseptkonkurransen, er kreative, har mye energi og gøye planer. Det blir spennende å følge dem, forteller Stine Karin Håtuft.
Det vil også bli fysiske turistinformasjonspunkter med kart, guider, brosjyrer og QR-koder lett tilgjengelig på flere andre steder i Grimstad. Der skal det også være informasjon å få om arrangementer, opplevelser og booking av ulike opplevelser og arrangementer.
– Vi jobber med å ta i bruk ny teknologi for å sikre en helhetlig og profesjonell formidling av hva som skjer i kommunen vår i ulike digitale kanaler. Vi jobber konkret med et firma, som ønsker å hjelpe oss med en pilotering av dette. Vi tror dette blir veldig bra, sier Stine Karin Håtuft.
Året for å teste og lære
Programleder for steds- og destinasjonsutvikling erkjenner at det har vært krevende å ta over etter nedleggelsen av turistkontoret og samtidig etablere en solid struktur for fremtidens vertskap. Hun har hatt hovedansvaret og koordinert arbeidet.
– Visit Sørlandet, lokale aktører, gjestehavnleverandør, næringslivet og kommunen samarbeider nå i en felles struktur. Samarbeidet gir bedre koordinering og mer profesjonell synlighet enn en tradisjonell løsning med én fysisk skranke. Men det er krevende å skulle trekke i alle disse trådene, sier Håtuft.
Hun har fått med seg Ida Konradsen, som er engasjert på deltid frem til utgangen av august, for å bistå i en travel planleggingsfase og i gjennomføringen gjennom sommeren. Flere oppgaver skal utvikles og samkjøres for å gjøre Grimstad til en robust destinasjon.
Visit Grimstad 2026 er en ny, mer distribuert modell, der havn, web, informasjonspunkter og aktører virker sammen. Denne modellen og arbeidet henger også sammen med satsingene på «Folkets sommergater», besøksforvaltning og Bærekraftig reisemål.
– Når sentrum skal fungere annerledes i sommer, må informasjon, skilt, vertskap, byrom, gjestehavn, arrangementer og næringslivet sees på i sammenheng. Dette er grunnen til at vi jobber bredere enn bare “turistkontor”, sier Håtuft.
– Vi har virkelig troen på dette, men det er klart at 2026 vil være et pilot-år og vi vil derfor ta med oss de erfaringene vi gjør oss denne sommeren og bygge videre på dette mot en sterkere og varig løsning fra 2027. Denne løsningen må vi levere på gjennom bærekraftig reisemål. I 2028 er det Ibsen-år, da må destinasjonen være sterk og rigget for både innbyggere og besøkende, legger hun til.